Biblia

Hét angyal hét aranypohárral. A mennyben megnyílik a bizonyságtétel sátrának szentélye és kijön belőle hét angyal tiszta gyolcsba öltözve. Náluk van a hét csapás.

A hét angyal kezében egy-egy aranypohár van, tele Isten haragjával. A szentélybe senki sem léphet be, amíg be nem teljesedik a hét angyal hét csapása.

A harag hét poharának kiöntése. Egy hang a szentélyből parancsot ad az angyaloknak, hogy öntsék ki Isten haragjának hét poharát a földre.

Amikor az első angyal kiönti az első poharat, csúnya, rosszindulatú fekély támad az embereken.

Amikor a második angyal kiönti a második poharat, a tenger olyan lesz, mint a halott vére, és minden tengeri élőlény elpusztul.

Amikor a harmadik angyal kiönti a harmadik poharat, a folyók vize is vérré változik. Mivel az emberek szentek és próféták vérét ontották ki, vért kell inniuk víz helyett.

Amikor a negyedik angyal kiönti a negyedik poharat, a nap tűző sugarai olyan elviselhetetlenné válnak, hogy a gyötrő hőségben halálosan szenvednek az emberek, de megtérés helyett tovább káromolják Istent, amiért ezt teszi velük.

Amikor az ötödik angyal kiönti az ötödik poharat, sötét lesz, az emberek kínjaik és fekélyeik miatt Istent káromolják, de nem térnek meg.

Amikor a hatodik angyal kiönti a hatodik poharat, az Eufrátesz folyó kiszárad és megnyílik az út a napkeletről jövő királyok előtt. Három ördög elmegy a földkerekség királyaihoz és összegyűjti őket arra a helyre, amelyet héberül Harmagedónnak neveznek.

Amikor a hetedik angyal kiönti a hetedik poharat, a mennyben a szentélyből megszólal egy hatalmas hang: „Megtörtént”. A földön olyan villámlás, zúgás, mennydörgés és földrengés támad, amilyen még nem volt. Ettől a pogányok városai mind összeomlanak, eltűnik minden sziget, leomlanak a hegyek, és óriási jégdarabok esnek az emberekre.

(…)

A halottak feltámadása és az utolsó ítélet. Isten nagy fehér trónuson ül, színe elől eltűnik a föld, és a halottak megállnak a trónus előtt. Isten kinyitja az élet könyvét, és a könyvbe írottak alapján ítéli meg a halottakat azok cselekedetei szerint. A Pokol is kiadja a benne levő halottakat, és Isten felettük is ítélkezik.

Ezután Isten beleveti a Poklot a tűz tavába. Aki nincs beleírva az élet könyvébe, annak ez a második halál: a Pokollal együtt a tűz tavába vetik.

Új ég és új föld. Az első ég és az első föld elpusztul, és a tenger sincs többé, ezért Isten új eget és új földet teremt. A mennyből alászáll a szent város, az új Jeruzsálem. Itt fognak lakni az üdvözültek Istennel együtt. Itt nincs többé halál, gyász és fájdalom.

Isten újjáteremt mindent, és kihirdeti: „Én vagyok az Alfa és az Ómega, a kezdet és a vég. Én adok majd a szomjazónak az élet vizének forrásából ingyen.”

Aki üdvözül, az örökölni fogja mindezt, és Isten a fiává fogadja. Azok azonban, akik elkárhoznak (a gyávák, hitetlenek, gyilkosok, paráznák, varázslók, bálványimádók, hazugok) a tűzzel és kénnel égő tóban kell második halált halniuk.

Az élet vize és az élet fája. Az élet vizének folyója Isten trónusából ered. Kristálytiszta a vize.

Az új Jeruzsálem, a szent város főútjának közepén, a folyó két ága között áll az élet fája. Az élet fája 12-szer hoz termést: az év minden hónapjában egyszer. A fa levelei a népek gyógyítására szolgálnak.

Nem lesz többé átok a városon, hanem Isten és a Bárány trónusa lesz benne, és az üdvözült emberek láthatják az arcukat, és Isten neve lesz a homlokukon.

Nem lesz többé éjszaka és sötét, mert Isten fénylik majd az emberek fölött.

Mindez örökkön-örökké fog tartani.

A bejegyzésnek még nincs vége, kattints a folytatáshoz!